PREVENTIVNÍ PŘEDNÁŠKA MĚSTSKÉ POLICIE

06.05.2024

Ve čtvrtek 2. 5. navštívil naši školu pan policista ze služebny Městské policie v Odoleně Vodě. Nejdříve se dětí ptal na to, jak budou trávit letní prázdniny, a jak by se chovaly v případě, že by byly samy doma nebo kdyby se např. ztratily v zahraničí. Děti velice dobře reagovaly a většina z nich věděla, jak se v takových situacích chovat. Pan policista postupně přešel na téma vandalismu, kde jsme si povídali o sprejování na zakázaných místech. Nakonec zbyl čas také na dotazy. Děti jimi nešetřily, otázky se týkaly převážně policejního vybavení, případů a zásahů. V průběhu diskuze bylo možné si půjčit a prohlédnout pouta. Pan policista nám dále ukázal i obušek, nůž či pepřový sprej, vše z bezpečné vzdálenosti.

Děkujeme panu policistovi za zajímavou a přínosnou přednášku.