MEDOVÉ POVÍDÁNÍ

02.10.2024

Dnes naši základní a mateřskou školu navštívila včelařka paní Belušová. Ukázala nám úl, pověděla nám o tom, z čeho se skládá, jak se o něj pečuje a k čemu slouží. Jednotlivé části jsme si mohli prohlédnout i osahat. Dověděli jsme se toho spoustu o rojení včel, o životním cyklu matky, dělnic a trubců a o dělbě práce včel. Už víme, jaké úkoly mají včely sběratelky, uklízečky, stavitelky, strážkyně a další. Známe jejich signály, kterými se dorozumívají s ostatními včelami. Zkrátka med není jen potravina, ale i lék!

Včelařka nám přivezla i malé dárečky na památku a nechyběl ani květový med.

Ještě malé doplnění. Projekt vznikl v roce 2015. Je určen starším dětem mateřských škol a pro 1. stupeň základních škol. Medové snídaně jsou pro zapojené subjekty zdarma a jsou hrazeny z prostředků Ministerstva zemědělství.