VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE ENGLISHSTAR

Vážení rodiče,

S radostí Vám oznamujeme, že letos v naší škole proběhl 11. ročník mezinárodní soutěže ENGLISHSTAR. Cílem soutěže byl rozvoj zájmu žáků o studium anglického jazyka a možnost porovnat se s vrstevníky z ostatních škol.

Tento rok se soutěže zúčastnilo 300 škol a 6687 soutěžících. Soutěž probíhala také na Slovensku (749 škol a 25 685 soutěžících) a v Srbsku. Pravidla soutěže zůstala stejná jako v předchozím ročníku. Zde je jejich stručné shrnutí: žáci soutěžili v 9 kategoriích, přičemž každá kategorie odpovídala jednomu ročníku (STAR 1 žáci prvního ročníku až STAR 9 žáci devátého ročníku). Žáci osmiletých gymnázií soutěžili v kategoriích odpovídajících jejich ročníku. V každé kategorii bylo letos uděleno až 5 cen. Základním kritériem pro určení výherců byl počet získaných bodů. V případě shodného bodového skóre byli výherci losováni.

Soutěžící s úspěšností 80 % a více získali diplom s vyobrazenou zlatou medailí. Každý účastník soutěže se 100% úspěšností v kategorii STAR 1-4 získal školní batoh s logem soutěže.

Za naši školu se soutěže účastnilo 5 žáků ze 4. ročníku. A zde jsou konkrétní výsledky úspěšnosti v %:

Emílie Pilgrová 96%

Tobiáš Mašek 95%

Kryštof Černý 94%

David Kondelík 94%

Tobiáš Duben 92%

Všem soutěžícím gratulujeme k odvaze a máme radost z vynikajících výsledků 😊